דיוק זה לא רק שם של אוניברסיטה בארה"ב

גידול קנאביס אינו לדומה לשום דבר אחר. דיוק זה שם המשחק.
המשימה של הרמוני היא לייצר קנאביס רפואי באיכות הגבוהה ביותר שיש.
לכן, שלא כמו במקומות אחרים בעולם, כולל בישראל, הגידול כולו מתרחש במקום סגור לגמרי indoor, עם בקרה אבסולוטית על כל שלב ושלב בתהליך. אין כזה דבר "בלתי צפוי". אם התאורה מחממת מדי, אז מערכות הקירור הייחודיות מאזנות את הטמפרטורה מיידית. אם משהו בכל זאת משתבש ולא יוצא כמו שצריך, הוא נזרק לפח! אין הנחות. רק ברמת דיוק כזו, אפשר לקבל זני "פרימיום", עם איכות עקבית, שנה אחר שנה.

חשיבות התנאים הנאותים לשמירת הקנאביס

כאשר תפרחת הקנאביס נחשפת ליותר מדי חמצן ולחות (מה שקורה לעיתים קרובות במדינה שלנו) עלול להתפתח עובש – במיוחד לאחר חשיפה ארוכה ללחות גבוהה. האיזון בין לחות וחמצן תאפשר את שמירתו של הצמח לאורך זמן.

תפרחת הקנאביס יכולה להחזיק עד כשנה ואפילו יותר, אם שומרים עליה בצורה תקינה במקום קריר. טמפרטורות גבוהות מדי עלולות לייבש ולגרום לאידוי הטרפנים טמפרטורות נמוכות מדי עלולות להרוס את הטריכומות ולגרום לתפרחת לאבד מחוזקה. לכן מומלץ להרחיק ממקור מים, חום, תנור, ולאחסן במקום קריר ומוצל בחדר.

אחסון במקום מוצל חשוב מכיוון שקרני השמש המכילות קרני UV  עלולות לפרק בצורה כימית את מערך הקנבינואידים והטרפנים השלם בתפרחת ובכך לגרום לאיבוד מחוזקה של אפקט הפמליה.

חשיבותה של האריזה וניקיונה

את תפרחת הקנאביס חשוב לשמור בזכוכית שעברה חיטוי, שכן השכבה הפנימית של מתקן האחסון עלול להדביק את הצמח היקר שלנו במזיקים, בבקטריות ובנבגים לא נחוצים לחיי המדף של הצמח.

לגבי שמני הקנאביס, מומלץ לעיין בעלון לצרכן ולהקפיד על תנאי אחסון נאותים כמפורטים בעלון. במידה ולא מוזכר וחשוב לכם השמירה על הטריות והאיכות, ולקבלת עוד טיפים, אנו כאן לשרותכם.

החומרים הפעילים
בצמח הקנאביס

למרות השימוש ההיסטורי הממושך בקנאביס, רק באמצע שנות ה-60 על ידי פרופ' (CBD ו-THC) בודדו שני החומרים הפעילים העיקריים בו רפאל משולם מהאוניברסיטה העברית, לימים חתן פרס ישראל לכימיה ונחשב מאז לאבי הקנאביס המודרני